Radiówek, 05-462 Wiązowna

602 469 453

Jak przygotować dzieci na spływ kajakiem

Jeśli organizujesz pasjonujący spływ kajakowy na rzece Świder dla dzieci i dorosłych, sprawdź koniecznie ofertę naszej wypożyczalni sprzętu sportowego z Radiówka! Dla klientów biznesowych oraz indywidualnych przygotowaliśmy szeroki asortyment kajaków o różnych rozmiarach i parametrach, które oferujemy na wynajem w bardzo dobrej cenie. Możesz u nas również wypożyczyć wysokiej jakości kamizelki ochronne, które są niezbędne w trakcie każdej wyprawy tego typu. 

Doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu w sposób aktywny i na świeżym powietrzu jest uczestnictwo w spływie. Taka wyprawa jest odpowiednia nie tylko dla dorosłych osób, ale także dla dzieci pod warunkiem, że zostanie odpowiednio zorganizowana. Przeprawa rzeką wzdłuż tras zaproponowanych przez naszą wypożyczalnię jest bezpieczna i w jej trakcie można delektować się wspaniałymi widokami na przybrzeżną przyrodę. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci przy przygotowaniach wycieczki, w której uczestniczą młodsze osoby.

Spływ kajakowy dla dzieci i dorosłych

Dobrze zorganizowany spływ kajakowy gwarantuje dzieciom i dorosłym doskonałą zabawę. Obecnie, kiedy coraz mniej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, taka aktywność jest szczególnie korzystna dla organizmu i dobrego samopoczucia. Jeśli chcesz, aby wyprawa była rzeczywiście udana, powinieneś pamiętać o przygotowaniu odpowiedniego ekwipunku, w którym znajdą się wszystkie rzeczy niezbędne w trakcie przeprawy. Zwłaszcza gdy część uczestników to osoby nieletnie, które mają specjalne potrzeby.

Już kilkulatek może wziąć udział w takiej wyprawie. Ważne jest jedynie, aby na każde dziecko uczestniczące w spływie przypadła jedna osoba dorosła. Jeśli zdecydujesz się wynająć kajaki w Kayaksswider z Radiówka, masz do dyspozycji doskonałe modele dla rodziny. Oferujemy sprzęt, w którym jednocześnie może pływać 2 rodziców oraz ich pociecha. Jest to rozwiązanie zapewniające największe bezpieczeństwo Twojej latorośli, dlatego polecamy je w szczególności. 

Co zabrać na spływ kajakowy na rzece Świder?

Bez względu na to, czy wybierasz się na jedno- czy kilkudniowy spływ kajakowy na Świdrze, musisz pamiętać o zabraniu dla dziecka odzieży, która będzie wygodna i możliwie nieprzemakalna, m.in.:

  • koszulka i spodenki z szybkoschnących materiałów,
  • okrycie na głowę,
  • wygodne buty z podeszwą antypoślizgową,
  • kąpielówki lub strój kąpielowy,
  • kurtki przeciwdeszczowej.

Kompletując garderobę na wyprawę, pamiętaj, że nawet w słoneczny dzień może dojść do nagłego załamania pogody, więc musisz przygotować swoją pociechę na każdą ewentualność. Dlatego koniecznie zabierz dla malucha lekką kurtkę chroniącą przed deszczem oraz intensywnym wiatrem. Przyda się także okrycie na głowę, nawet w pochmurny dzień. W trakcie spływu kajakowego trwającego kilka godzin dziecko powinno być także posmarowane kremem z wysokim filtrem. 

Kluczowym elementem garderoby jest również obuwie, Pod żadnym pozorem nie pozwól, aby Twoja pociecha wchodziła do kajaka na boso! W czasie przeprawy często trzeba wejść do wody pełnej śliskich kamieni, dlatego najlepiej sięgnij po buty przeznaczone do sportów wodnych. W przypadku spływu kajakowego trwającego kilka dni spakuj dodatkową odzież na zmianę, przyda się też bielizna termiczna dla malucha, dzięki której będzie mu ciepło nawet przy obniżonej temperaturze. 

Dodatkowe akcesoria na spływ kajakowy z dzieckiem

Bardzo przydatnym gadżetem na spływie kajakowym jest worek wodoszczelny. Takie akcesorium kupisz w każdym sklepie sportowym w dobrej cenie, więc nie warto na nim oszczędzać. Do środka schowasz telefon komórkowy, aparat fotograficzny czy nawigację GPS, zabezpieczając je przed kontaktem z wodą. W worku warto umieścić też drobne przedmioty, np. klucze i dokumenty. Dzięki temu w razie niespodziewanego przechylenia się łódki nie wpadną one do rzeki! Powinieneś też schować tam suchą odzież na zmianę dla malucha, która przyda się w razie przemoczenia ubranka.

W trakcie organizacji spływu kajakiem na Świdrze w Radiówku nie zapomnij o zabraniu ze sobą apteczki. Wyprawa tego typu wiąże się z ryzykiem drobnych wypadków, które są niegroźne dla życia, jednak mogą uprzykrzyć dzień. Dlatego musisz spakować plastry na rany oraz bandaż z gazą. Do tego przyda się także płyn na komary i kleszcze oraz woda utleniona do przemywania ran. Zabierz również leki antyalergiczne, nawet jeśli Twoja pociecha nie jest na nic uczulona.

Jak przygotować dziecko na kajak?

Przed wejściem do kajaka z małym dzieckiem poinformuj je o wszystkich zagrożeniach. Chociaż trasy przygotowane przez Kayaksswider są łagodne i bezpieczne, to może dojść do niespodziewanego przechylenia się łódki. Dlatego maluch powinien być tego świadomy i musi zawsze mieć na sobie kamizelkę ochronną, bez względu na to, czy potrafi pływać. W trakcie przeprawy pilnuj, aby Twoja pociecha cały czas siedziała i nie ruszała się zbyt dynamicznie. Dzięki temu w razie nagłego przekręcenia się kajaka uniknie niebezpieczeństwa. Wybierz też odpowiednią trasę spływu, na naszej stronie znajdziesz propozycje szlaków dla rodzin.

Rezerweacje On-Line

U nas zapiszesz się na spływ o każdej porze dnia.

Kontakt

Kajaki na polanie - © Copyright 2023
Scroll to Top