O nas

Niezapomniane spływy kajakowe rzeką Świder!

Oferujemy Wam możliwość przepłynięcia kajakiem najbardziej malowniczych odcinków rzeki Świder, cztery trasy o róznej długości i trudności - patrz zakładka trasy

 Organizujemy spływy indywidualne, rodzinne,  imprezy grupowe ze spływem kajakowym z  zakończeniem na naszej pięknej i dzikiej polanie z ogniskiem  i grillem.

Atrakcyjność rzeki Świder polega na tym, że  jest ona zaliczana do rzek górskich ze względu na  spadek płynie tu swoim naturalnym korytem i nie była regulowana. Na zmianę występują meandry i odcinki bardziej proste. Nurt czasami przyspiesza, aby następnie uspokoić się, rzeźbiąc liczne zakola. Mijamy powalone drzewa, niekiedy głazy. Świder to szlak łatwy i bezpieczny, rzeka latem jest tu płytka. Czyściutka ale niezbyt zimna woda to także atut naszej rzeki. Widać jej piaszczyste dno a w wodzie żyją ryby. Poza tym można zaobserwować zwierzęta ziemno-wodne oraz ptactwo, z kolorowym jak cukierek zimorodkiem włącznie. Świder w dużej części przepływa tu wśród lasów i drzew rosnących na brzegu co stwarza przyjemne warunki nawet gdy jest upał. Wiele osób było i jest zaskoczonych że jest takie miejsce i że można tak przyjemnie spędzić tu czas. Dokładamy starań i dbamy o naszą rzekę dlatego regularnie nią przepływamy aby ją posprzątać.


</p

KONTAKT

tel: +48 602 469 453
e-mail: kontakt@kayaksswider.pl