O nas

Witamy małych i dużych poszukiwaczy przygód! Przybyłych z daleka i bliska. Stałych bywalców Świdra jak i tych, którzy są u nas pierwszy raz. Tych, którzy szukają aktywnego wypoczynku i miłośników obcowania z naturą.

Nasza wypożyczalnia znajduje się w Radiówku nad brzegiem rzeki Świder - oddalony 25 km od centrum Warszawy, można do nas dojechać transportem własnym drogą krajową 17 Warszawa - Lublin lub komunikacją miejską z Warszawy autobusem linii 722 wyjeżdżającym z Ronda Wiatraczna mającym przystanek końcowy w Radiówku. Jadąc z Warszawy w miejscowości Radiówek zjeżdźamy 30 metrów w prawo z drogi krajowej i parkujemy samochody pod Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Patrz mapka obok i zakładka dojazd.


Oferujemy Wam możliwość przepłynięcia kajakiem najbardziej malowniczych odcinków rzeki Świder. Proponujemy różne odcinki spływu trwające od 1 do około 8 godzin. Atrakcyjność naszych tras polega na tym że rzeka Świder jest zaliczana do rzek górskich ze względu na jej spadek płynie tu swoim naturalnym korytem i nie była regulowana. Na zmianę występują meandry i odcinki bardziej proste. Nurt czasami przyspiesza, aby następnie uspokoić się, rzeźbiąc liczne zakola. Mijamy powalone drzewa, niekiedy głazy. Świder to szlak łatwy i bezpieczny, rzeka latem jest tu płytka. Czyściutka ale niezbyt zimna woda to także atut naszej rzeki. Widać jej piaszczyste dno a w wodzie żyją ryby. Poza tym można zaobserwować zwierzęta ziemno-wodne oraz ptactwo, z kolorowym jak cukierek zimorodkiem włącznie. Świder w dużej części przepływa tu wśród lasów i drzew rosnących na brzegu co stwarza przyjemne warunki nawet gdy jest upał. Wiele osób było i jest zaskoczonych że jest takie miejsce i że można tak przyjemnie spędzić tu czas. Dokładamy starań i dbamy o naszą rzekę dlatego regularnie nią przepływamy aby ją posprzątać. Z zadowoleniem stwierdzamy że turyści także wykazują się świadomością ekologiczną i dbają aby rzeka była czysta.

Tak więc zapraszamy nad naszą małą ale niesamowitą rzekę.

KONTAKT

tel: +48 602 469 453
e-mail: kontakt@kayaksswider.pl